İncir Çekirdeği Yağı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin...

İLETİŞİM

İNCİR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

İncir Aydın ile özdeşleşmiş olan, Aydın’ın adını duyuran ve özellikle bizim memleketimizde en kaliteli hale ulaşan özel bir meyvedir. İncir kutsal kitabımızda da adı geçen çok değerli bir meyvedir.(TİN SURESİ 95. AYET) İşte incirin bizlere ilham veren yönleri de bir nevi bu olmuştur. Aydında yetiştirdiğimiz incirlerin bu kadar kaliteli olması ve Allah’ın bize gönderdiği Kur-an’ı Kerim de bu meyveye ilgi çekilmesi bizlerde incirde çok daha farklı bir sır olabileceği düşüncesi yarattı. Yaptığımız AR–GE çalışmalarında inciri çekirdeğinden ayırmayı başardık ve daha sonra soğuk pres yöntemiyle incir çekirdeğinin yağını sıktık. Yağ sıkımı esnasında balık yağı kokusu hissettik. Yağda büyük ihtimalle Omega yağları olabileceğini düşündük, çıkan yağın Ege Üniversitesi’nde değerlerini ölçtürdük ve sonuç muhteşemdi. İncir çekirdeği yağında %40 Omega 3, %30 Omega 6, %17 de Omega 9 vardı yani yağın %87 si Omega yağlarından oluşmaktaydı ve bu bir mucizeydi, beyinin en büyük destekçisi hatta ilacı, zeki insanların vazgeçilmezi, balık yağlarından daha üstün bir oranda, saf halde incir çekirdeğinin içinde gizliydi. Daha sonra diğer değerlerinin ölçümleri yapıldı ve bir güzel sonuçta buradan geldi. Omega asitlerinin yanı sıra incir çekirdeği yağında toplamda 404 mg E vitamini mevcuttu. Ege Üniversitesi raporlarımızla bu sonuçlar kanıtlanmıştır. Günümüzde bazı önemli yağlarla hem Omega, hem de E vitamini açısından İncir çekirdeği ile karşılaştırıldığında sonuçlar aşağıdaki gibidir.


Karşılaştırmalarda da görüldüğü gibi en yakın yağlarla bile arasında fark vardır. En güzel özelliklerinden bir tanesi de Omega 3, Omega 6 ve Omega 9 yağlarını aynı anda bünyesinde barındırıyor olmasıdır. E vitamini için ise; en büyük özelliklerinden birisi hücreleri yenilemesidir. Özellikle Kozmetik sektöründe her zaman saf halde bulunan E vitaminine ihtiyaç vardır.
Değerlerimiz bu kadar yüksek ve insanlık için çok faydalı ve yeni bir ürün olunca 2014 yılı başlarında incir çekirdeği ve yağı olarak sahsım ve işletmem EGESİA adına patent başvurusunu gerçekleştirdim. 23.05.2016 tarihinde de rapor tamamlanarak patentimiz onaylanmıştır. İncir çekirdeği ve yağı EGESİA Doğal Ürünler Tic. almış olduğu patentle korumaya girmiştir. KOSGEB Girişimcilik desteği ile kurmuş olduğum işletmem EGESİA da kendi tasarımlarımızla yaptırdığımız makinalarımızla incir çekirdeği üretimimizi yaptık ve halen de büyüyerek yapmaktayız. İlk olarak Konya firması olan Zade Vital ile çalıştık, daha sonra da Oneva firmasıyla çalışmaya başladık. Türkiye de EGESİA’nın ürettiği incir çekirdeğini bu önemli ve değerli markalar tanıtmış ve halende satışını yapmaktadırlar. Ayrıca Oneva Almanya’da yapılan kozmetik fuarında incir çekirdeği yağı için yılın en yenilikçi ürünü ödülünü alarak incir çekirdeğinin değerinin artık yurt dışında da anlaşılmasını sağlamıştır, bu değerli ürünün adını duyurmuştur.
Bu başarıdan dolayı Oneva firmasına teşekkür edip, onları tüm kalbimizle destekliyoruz.
Sitemizde patent evraklarımıza yer vermekteyiz. Bu yolda benimle olan aileme dostlarıma ve tüm bana güvenenlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İnciri çekirdeğinden ayırarak değerli yağını da insanlara ulaştırabilmek bu kadar önemli yağı ortaya çıkarabilmek çok değerli bir çalışmadır. Bu iş benim için çok değerli bir başarıdır ve bunu daha ilerileri taşımak en büyük isteğimdir. İncir çekirdeğini şimdiki gibi değerli markalarla buluşturmak, benim için olmazsa olmazdır. Çünkü ürün ne kadar değerli olursa olsun onun içine konulan ürünü koruması adı altındaki kimyasallar, ürünü faydalı halden zararlı hale dönüştürür. İnsanların sağlıklarını bozmak, para kazanmak uğruna insan sağlığını hiçe saymak bu kadar kolay olmamalıdır. Maalesef, her şeyin taklidini yaptıkları gibi incir çekirdeği yağının da taklitlerine zaman zaman rastlıyoruz. Kullanıcıların dikkatli olmasını merdiven altı imalatçılarına taviz vermemelerini özellikle kendi sağlıkları için istiyoruz.

İNCİR ÇEKİRDEĞİ YAĞININ KULLANIMI;


Omega tüm insanlar için beyin destekleyici, önemli bir değer olsa da beyin gelişimi tamamlanmamış bebeklerde ve okul çağındaki çocuklarda kullanıldığında, çocuğunuzun daha zeki olmasını sağlayabilmektedir. İleriki yaşlarda Alzheimer hastalığına yakalanmış veya belirtilerini göstermiş kişilerde düzenli kullanılması çok uygundur ayrıca düzenli kullanıldığında E vitamini de ağız yolu ile aldıkları için içten dışa yüzlerinde saçlarında ve tüm vücutlarında yenilenme ve parlaklık hissedeceklerdir. Vücudu içten dışa doğru besleyerek güzelleştirecektir. Özellikle yüz veya diğer bölgelerde E vitamininin hücre yenileme özeliğinden yararlanabilmek için sürülerek te kullanılabilmektedir.
Ürün dahili ve haricidir.
Ayrıca balık yağı gibi kötü kokmadığı için kullananları özelliklede çocuklar için kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Değerleri yüksek olduğu için günde;
Bebeklerde Yarım Çay kaşığı,
Çocuklarda 1 Çay kaşığı,
Yetişkinlerde 2 Çay kaşığı kadar kullanımı tavsiye olunur
UYARI: Bulunmuş ve belirlenmiş herhangi bir yan etkisine rastlanılmamıştır. Gıda takviyesi olarak satılan bir üründür, ilaç değildir .İNCİR ÇEKİRDEĞİ YAĞI FAYDALARI


1-İncir çekirdeği yağı %40 Omega 3, %30 Omega 6, %17 Omega 9 toplamda %87 omega yağ asitlerinden oluşmaktadır.
2-İncir çekirdeği yağı Alpha, Gamma, Delta Tocopherol olmak üzere toplamda 4041,3 Tocopherolden oluşur.
3- Soğuk pres yağlar kategorisinde omega 3. 6. 9 İnçir çekirdeği yağı haricinde hiçbir yağda bulunmamaktadır. Bu anlamda eşi olmayan değerdedir.
4-Yüksek miktarda E vitamini içermesi sayesinde cildi dıştan içe besler, nemlendirir.
İncir çekirdeği yağı vücuttaki kırışıklıkları önler. Hamilelik sonrası karında oluşan çatlaklarda 2-3 ay düzenli kullanım sonucu kırışıklıkları düzelttiği görülmüştür.
5-Yüzdeki kırışıklıklar, siyah noktalar gibi sorunlar üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.
6-İncir çekirdeği yağı E vitamini açısından bilinen tüm soğuk pres yağlarından daha faydalı ve etkilidir. Cilt hücrelerini yeniler ve sıkılaşma sağlar.
7-İncir çekirdeği yağındaki yüksek oranda bulunan E vitamini sebebiyle saçlardaki dökülmeye faydalıdır, saçları canlandırır, parlaklık kazandırır.
8-Vücudun her bölgesinde rahatlıkla sürülerek kullanılabilir. Vücudun E vitamini ihtiyacını tek başına sağlayabilen bir soğuk pres yağdır.
9-Ciltte oluşan yaraların erken iyileşmesi üzerinde etkilidir.
10-Yüzdeki ve vücuttaki sarkmalara karşı sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.
11-Yüzdeki sivilce, akne, uçuk gibi sorunlar da iyileşmesini hızlandırmakta ve sivilce oluşumunu önlemektedir.
12- Antioksidan ve zengin mineral içeriği sayesinde cildin erken yaşlanmasını önler
13-Göz altı morluklarının düzelmesinde olumlu etkilere sahiptir.
14-Dudak çatlakları ve yüzdeki çatlakların giderilmesinde etkilidir.
15-Balık yağlarına göre kokusu rahatsız etmez, kolay tüketim sağlar, mide ağrısı oluşturmaz.
17-Okul çağındaki çocuklar için çok faydalıdır. Günde bir çay kaşığı tüketimi önerilir.
18-Yüksek tansiyonun önlenmesinde etkindir.
19-İncir çekirdeği yağı aynı zamanda enerji kaynağıdır.
20-Alzheimer hastalığına karşı Omega destekleyici bir kaynaktır. Bunun içinde yetişkinlerde sabah akşam 1 er çay kaşığı incir çekirdeği yağı tavsiye ediliyor.
21-Yapısındaki kalsiyum kemik sağlığını korumaya yardımcı olur.
22-Güçlü antioksidan etkisi vardır. İçerisindeki yüksek orandaki Omega değerleriyle de göz sağlığında çok etkili olduğu bilinmektedir.
23-Dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite tedavisine yardımcı olur.
24- Yüksek potasyum içeriğinden dolayı İncir çekirdeği yağı insülin oranını düşürür.
25- Antioksidan bakımından zengindir. Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur.

Uyarı: Ürünümüz ilaç değil bitkisel destek ürünüdür. Ürünün faydaları doğrultusunda verilen bilgiler bilimsel araştırma bulgularına dayanmaktadır.

OMEGA 3 ve

E-VİTAMİNİ BAKIMINDAN

EN ZENGİN ÜRÜN